flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу в Дніпропетровському окружному адміністративному суді

Засади використання автоматизованої системи документообігу в Дніпропетровському окружному адміністративному суді

 

(затверджені рішенням № 1 протоколу зборів суддів Дніпропетровського окружного адміністративного суду № 7 від 14 листопада 2018 року)

 

(з наступними змінами та доповненнями: від 04 березня 2019 року; від 21 лютого 2020 року; від 14 грудня 2020 року; від 27.09.2021 року).

 

  1. Загальні положення

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (далі - Засади) визначають особливості функціонування автоматизованої системи документообігу суду (далі – АСДС) в Дніпропетровському окружному адміністративному суді (далі – суд) відповідно до вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі – Положення), затвердженого рішенням Ради суддів України № 30 від 26 листопада 2010 (в ред. від 15 вересня 2016 року).

  1. Загальні засади здійснення автоматизованого розподілу справ між суддями

2.1. Судові справи реєструються в Дніпропетровському окружному адміністративному суді в день їх надходження в порядку черговості та підлягають  розподілу на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи уповноваженою особою апарату суду, відповідальною за здійснення автоматизованого розподілу судових справ.

Автоматичний розподіл судових справ, заяв, клопотань, інших процесуальних документів здійснюється в суді з 13 год. 00 хв.

Розподіл судових справ щодо яких Кодексом адміністративного судочинства України встановлені скорочені процесуальні строки розгляду здійснюється невідкладно після реєстрації.

2.2. Визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою шляхом:

автоматизованого розподілу судових справ під час реєстрації відповідної судової справи;

пакетного автоматизованого розподілу судових справ;

розподілу судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді;

визначення складу суду з метою заміни судді (суддів);

повторного автоматизованого розподілу судових справ.

2.3. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

за шістдесят календарних днів включно до закінчення повноважень судді та в день припинення (відсутності) повноважень судді;

за п’ять календарних днів включно до початку відпустки або відрядження судді, якщо їх тривалість становить менше чотирнадцяти календарних днів, а у табелі обліку робочого часу щодо такого судді наявні відповідні відомості, підтверджені первинними документами;

за чотирнадцять календарних днів до початку відпустки або відрядження судді, якщо їх тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів, а у табелі обліку робочого часу щодо такого судді наявні відповідні відомості, підтверджені первинними документами;

у період відпустки та в дні перебування судді у відрядженні;

(абзаци 2-5 пункту 2.3 змінено на підставі рішення зборів суддів від 14.12.2020)

(абзац 6 пункту 2.3 виключено на підставі рішення зборів суддів від 14.12.2020)

під час тимчасової непрацездатності судді;

за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради правосуддя тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради правосуддя тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя – з моменту прийняття рішення про призначення;

за один робочий день до дня відпочинку,   наданого у встановленому законом порядку;

(пункт 2.3. доповнено на підставі рішення зборів суддів від 04.03.2019)

в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.

Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

2.4. Не розподіляються щодо конкретного судді заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами; заяви, подані в порядку виконання судових рішень, передбачених розділом IV Кодексу адміністративного судочинства Україникрім заяв про встановлення судового контролю за виконанням судових рішень, поданих відповідно до ст. 382  Кодексу адміністративного судочинства України:

(абзац перший пункт 2.4. змінено на підставі рішення зборів суддів від 21.02.2020)

за чотирнадцять календарних днів до закінчення повноважень судді та в день припинення (відсутності) повноважень судді;

за дванадцять календарних днів до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів;

(абзаци 2-3 пункту 2.4. змінено на підставі рішення зборів суддів від 14.12.2020)

у період відпустки, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів;

за п’ять календарних днів до відрядження та в дні перебування у відрядженні, якщо його тривалість становить не менше семи днів;

(абзац 5 пункту 2.4. змінено на підставі рішення зборів суддів від 14.12.2020)

під час тимчасової непрацездатності;

за один робочий день до дня відпочинку та в дні відпочинку, надані у встановленому законом порядку, якщо їх тривалість становить не менше п’яти робочих днів поспіль;

(пункт 2.4 доповнено абзацом 7 на підставі рішення зборів суддів від 04.03.2019, який змінено на підставі рішення зборів суддів від 14.12.2020)

у день відсутності судді на робочому місці в передбачених законом випадках (за наявності у табелі обліку робочого часу щодо нього відомостей про підстави відсутності на роботі), у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ з поважних причин не менше чотирнадцяти календарних днів поспіль, з урахуванням вихідних днів;

(пункт 2.4 доповнено новим абзацом на підставі рішення зборів суддів від 14.12.2020)

у період проходження суддею навчання.

У разі відсутності судді з вищевказаних підстав, розподіл заяв про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами та заяв, поданих в порядку виконання судових рішень, передбачених Розділом ІV Кодексу адміністративного судочинства України, здійснюється без перерозподілу судової справи на іншого суддю.

(абзац 9 пункту 2.4. змінено на підставі рішення зборів суддів від 14.12.2020)

Після виходу судді, в провадженні якого перебувала судова справа, на роботу, всі наступні заяви, подані в порядку виконання судового рішення передаються судді в порядку, передбаченому пунктом 2.3.44 Положення.

2.5. Коефіцієнти складності категорій адміністративних справ залежно від категорії визначаються відповідно до Класифікатора категорій адміністративних справ, затвердженого рішенням Ради суддів адміністративних судів від 31.10.2013 року № 114 (далі – Класифікатор) та рішення зборів суддів Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2013 року (Протокол № 10).

2.6. Встановити такі коефіцієнти, що враховують форму участі судді в розгляді судової справи:

головуючий у справі (одноособовий розгляд) – 1;

головуючий у справі (колегіальний розгляд) – 1;

член колегії суддів – 0,5.

2.7. Встановити такі коефіцієнти участі судді у судовій справі при виконанні інших повноважень, не пов’язаних із здійсненням правосуддя:

для голови суду – 0,4;

для заступника голови суду – 0,75;

для члена органу суддівського самоврядування – 0,7;

при виконанні суддею узагальнення судової практики, аналізу стану здійснення судочинства, участі у навчально-методичній роботі, а також здійснення науково-викладацької діяльності в Національній школі суддів України – 0.5.

Коефіцієнт участі судді в розгляді судових справ при підготовці узагальнення судової практики, аналізу стану судочинства встановлюється на час, який необхідний для його проведення та не може перевищувати 1 місяць.

Визначення цього строку для судді, який здійснює підготовку узагальнення або аналізу, виконується за розпорядженням голови суду.

Коефіцієнт, що враховує підготовку узагальнення судової практики, аналізів стану здійснення судочинства, встановлюється за погодженням із суддею. У разі відмови від встановлення визначеного коефіцієнта суддею подається службова записка.

2.7-1 Визначити коефіцієнти складності відносно заяв, які реєструються в АСДС, як Картка додаткових матеріалів, щодо таких типів:

Заява про забезпечення позову -5;

Заява про заміну заходів забезпечення позову -5;

Заява про скасування заходів забезпечення позову -5;

Заяв поданих у порядку виконання судових рішень визначених Розділом 4 Кодексу адміністративного судочинства України -5.

Визначити коефіцієнти складності відносно заяв, які реєструються в АСДС, як Картка додаткових матеріалів з підстав, наведених у підпункті 4.3 Засад щодо таких типів:

про роз’яснення судового рішення -5;

про винесення додаткового рішення -5;

про виправлення описки в судовому рішенні -5;

про повернення судового збору -5;

Визнати Рішення Зборів суддів від 23.06.2014, яким затверджено «коефіцієнти складності категорій типів заяв однойменних з типом заяви Картки  додаткових матеріалів» таким, що втратило чинність.

(розділ 2 доповнено пунктом 2.7-1 на підставі рішення зборів суддів від 21.02.2020)

2.8. Знеструмлення електромережі суду, вихід з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів, відповідно до Положення фіксуються актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату (особи, яка виконує його обов’язки), із зазначенням у них дати, часу настання та закінчення дії відповідних обставин, причин виникнення, заходів, вжитих для їх усунення.

Електронні примірники зазначених актів вносяться до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після усунення обставин.

2.9. Автоматизований розподіл судових справ між суддями здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день після усунення зазначених у підпункті 2.10 цих Засад обставин.

2.10. У разі знеструмлення електромережі суду, вихід з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання тощо) здійснюється головою суду згідно з черговістю за списком суддів, складеним в алфавітному порядку, з урахуванням даних табеля обліку робочого часу суддів, пункту 2.3.3 Положення.

2.11. Справи, які відповідно до законодавства підлягають реєстрації та/або розгляду в неробочі дні, підлягають автоматизованому розподілу між черговими суддями Дніпропетровського окружного адміністративного суду, визначеними наказом голови суду.

2.12. У разі роз’єднання судових справ виділена в окреме провадження судова справа не підлягає автоматизованому розподілу між усіма суддями, реєструється як така, що надійшла вперше, та передається судді, яким ухвалено рішення про роз’єднання  кількох поєднаних в одному провадженні вимог у самостійні провадження. Передача справи судді, яким ухвалено рішення про роз’єднання позовних вимог, в автоматизованій системі документообігу суду здійснюється шляхом проведення автоматизованого розподілу, у якому бере участь лише цей суддя.

2.13 З урахуванням пункту 2.3.17. Положення, з метою недопущення порушення строків розгляду справи, визначених процесуальним законодавством, підлягають обов’язковому повторному автоматизованому розподілу справи, що залишилися нерозглянутими суддею у разі:

- припинення строку повноважень на посаді судді;

- переведення судді до іншого суду;

- звільнення з посади судді;

- надання судді відпустки по вагітності та пологам або відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, перебування на листку непрацездатності тривалої дії;

- відсторонення судді від посади.

2.14. З метою оптимізації роботи суду та дотриманням строків щодо направлення судових справ до апеляційної чи касаційної інстанції визначити відповідальну особу за підписанням супровідних листів – начальника управління з організаційного забезпечення роботи суду або за умови її відсутності, особу, яка виконує її обов’язки.

(розділ 2 доповнено пунктом 2.14 на підставі рішення зборів суддів від 21.02.2020)

2.15. З метою оптимізації роботи суду, у разі відсутності судді на робочому місці в передбачених законом випадках (за наявності у табелі обліку робочого часу щодо нього відомостей про підстави відсутності на роботі) внутрішній опис судової справи підписує помічник головуючого судді у справі.

За відсутності помічника судді на робочому місці в передбачених законом випадках (за наявності у табелі обліку робочого часу щодо нього відомостей про підстави відсутності на роботі) внутрішній опис судової справи підписує заступник керівника апарату суду.

(розділ 2 доповнено пунктом 2.15 на підставі рішення зборів суддів від 27.02.2021)

  1. Засади формування колегії суддів

3.1 Для розгляду конкретної адміністративної справи АСДС визначається головуючий суддя з числа всіх суддів, які мають на момент автоматизованого розподілу судових справ повноваження для здійснення процесуальних дій.

Формування колегії суддів, у випадках, визначених статтею 33 Кодексу адміністративного судочинства України, здійснюється виходячи з фактичного розміщення суддів в приміщеннях Дніпропетровського окружного адміністративного суду окремо, за адресами: вул. Академіка Янгеля, 4, м. Дніпро; вул. Академіка Чекмарьова, 5, м. Дніпро.

3.2 У разі неможливості виконання суддею, який входить до визначеного складу колегії суддів, обов’язків судді (закінчення повноважень, відсторонення від посади, перебування на листку непрацездатності тощо), визначення складу суду на будь-якій стадії судового процесу здійснюється АСДС в автоматичному режимі в порядку, визначеному процесуальним законом, виходячи з фактичного розміщення суддів в приміщеннях Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

3.3 Якщо зі складу колегії суддів не може продовжувати розгляд справи суддя, який не є суддею-доповідачем у такій справі, і це може перешкодити розгляду справи у строки, встановлені КАС України, то заміна такого судді здійснюється АСДС на виконання  службової записки судді-доповідача за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду.

3.4 У разі повернення судової справи на новий розгляд з суду вищої інстанції, яка за правилами КАС України в редакції чинній до 15 грудня 2017 року, розглядалася судом першої інстанції в обов’язковому порядку колегіальним складом суду, а за правилами КАС України в новій редакції (з 15 грудня 2017 року) має розглядатися суддею одноособово, але суддею прийнято відповідне рішення про розгляд такої справи колегією суддів, то формування двох додаткових суддів буде здійснюватися за правилами, передбаченими частиною сьомою статті 31 КАС України.

3.5 Якщо справа має розглядатися суддею одноособово, але КАС України передбачена можливість колегіального розгляду такої справи і про це прийнято відповідне рішення суддею-доповідачем, така справа розглядається колегією суддів, до складу якої включаються два судді, додатково визначених АСДС після прийняття рішення про колегіальний розгляд справи виходячи з фактичного розміщення суддів в приміщеннях суду окремо за адресами: вул. Академіка Янгеля, 4, м. Дніпро; вул. Академіка Чекмарьова, 5, м. Дніпро.

У випадках недостатньої кількості суддів для формування колегії розподіл судових справ здійснюється між усіма суддями без урахування територіального розміщення.

У разі неможливості суддею-доповідачем продовжувати  розгляд судової справи у передбачених законом випадках, проводиться  повторний автоматизований розподіл справ в частині заміни судді-доповідача без заміни членів колегії.

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді

4.1. Раніше визначеним АСДС вважається головуючий суддя, який ухвалив судове рішення у відповідних судових справах.

4.2. Судові справи, що надійшли з судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття провадження у справі), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, передаються раніше визначеному у судовій справі головуючому судді, ухвалу якого скасовано чи у провадженні якого перебувала або перебуває судова справа.

Судові справи визначені в пункті 4.2 Засад підлягають повторному автоматизованому розподілу у разі, якщо суддя, в провадженні якого перебувала така справа, на момент повернення з суду апеляційної та касаційної інстанції, не працює в цьому суді або таку судову справу неможливо передати судді з підстав, зазначених у п.2.3 Засад.

Заява про відновлення втраченого провадження та заява у порядку виконання судових рішень, подані відповідно до статті 382 КАС України передаються раніше визначеному складу суду відповідно до пункту 2.3.44 Положення. У разі відрахування судді зі штату суду, закінчення терміну його повноважень, відсторонення від здійснення правосуддя, перебування у відпустці по догляду за дитиною чи призначення судді членом ВККС або ВРП, повторний автоматизований розподіл заяв здійснюється відповідно до пункту 2.3.47 Положення без повторного автоматизованому розподілу адміністративної справи.

4.3. Заяви про: роз’яснення судового рішення; винесення додаткового рішення; виправлення описки в судовому рішенні;  повернення судового збору, реєструються в АСДС як Картка додаткових матеріалів до справи з типом заяви «Матеріали справи» та передаються раніше визначеному складу суду відповідно до підпункту 2.3.44 пункту 2.3. Положення.

Якщо головуючий суддя, який ухвалив судове рішення у відповідних судових справах  відсутній на роботі з поважних причин (у разі відрахування судді зі штату суду, закінчення терміну повноважень, відсторонення від здійснення правосуддя, відпустка по догляду за дитиною, призначення судді членом ВККС або ВРП), або з інших підстав передбачених законодавством – заяви про: роз’яснення судового рішення; винесення додаткового рішення; виправлення описки в судовому рішенні; повернення судового збору, підлягають повторному автоматизованому розподілу відповідно до пункту 2.3.47 Положення без повторного автоматизованого розподілу адміністративної справи.

До заяви про виправлення описки у судовому рішенні коефіцієнт навантаження, визначений пунктом 2.7-1 Засад не застосовується, якщо її розгляд здійснюється раніше визначеним складом суду.

(розділ 4 змінено на підставі рішення зборів суддів від 21.02.2020 та 27.09.2021)

  1. Прикінцеві положення

Зміни до Засад викладаються у формі нового письмового документа, проект якого підлягає доведенню до відома суддів Дніпропетровського окружного адміністративного суду.