Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Голова Дніпропетровського окружного адміністративного суду Віктор Олійник взяв участь у навчальному візиті української делегації до Європейського суду з прав людини (м. Страсбург, Французька Республіка), який відбувся 17-19 жовтня 2016 року та був організований Радою Європи спільно з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців.
У заході взяли участь голови суддів та судді Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Молдови, Російської Федерації, України.
До складу української делегації увійшли: заступник Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Цуркан, суддя Вищого адміністративного суду України Світлана Головчук, Голова Дніпропетровського окружного адміністративного суду Віктор Олійник, Голова Закарпатського окружного адміністративного суду Олексій Шешеня.
У ході візиту до Європейського суду з прав людини учасники делегації ознайомилися із організацією його роботи, оглянули приміщення суду та провели зустрічі з його представниками.
Зокрема, з учасниками делегації зустрілися начальник відділу сприяння впровадженню прав людини на національному рівні Ради Європи Тетяна Термачіч, представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Герт Вестервеен, радник комісара Ради Європи по правам людини Олена Петсун, координатор проекту відділу регіональної підтримки захисту Регіонального Європейського бюро Ганна Гехт Девіс, представник Групи експертів (GRETA) Давід Долідзе, секретар Секретаріату Комітету з питань міграції, біженців та переміщенню осіб Ольга Костенко, представник Секретаріату ЄКПП Франческа Гордон, юристи Секретаріату Європейського суду з прав людини Артем Лазарев, Сергій Гусевський, Олексій Гоцул, Ніна Кайтмазова, Павло Пушкар, Дмитро Третьяк, Юристи Департаменту по виконанню судових рішень ЄСПЛ Тетяна Колочару, Вахе Демирчан, Мамука Лонгурашвілі, Олександр Овчінніков.
В рамках заходу представники делегації мали змогу обговорити, зокрема, такі питання: організація роботи Європейського суду з прав людини відповідно до Регламенту суду передбаченої правилом 39, обґрунтованість судових рішень в світлі статті 8 Конвенції про захист прав людини, а саме право на повагу до приватного та сімейного життя; право на свободу та особисту недоторканість (стаття 5 Конвенції); особливості застосування статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав володіння майном; право на свободу та особисту недоторканість (статті 5 Конвенції), питання щодо заборони колективного видворення Стаття 4 Протоколу 4 до ЄКПЛ, виконання судових рішень Європейського суду з прав людини, сталість та еволюція практики ЄСПЛ: причини, умови зміни практики та особливості застосування сучасної практики; питання щодо запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню. Крім того, учасниками було детально розглянуто ключові резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи та доклади Комітету з питань міграції, біженців та переміщенню осіб, висновки Групи експертів (GRETA) щодо заходів протидії торгівлі людьми.
Секретар урядового комітету Ради Європи Карл-Фрідріх Бопп представив європейські законодавчі інструменти соціального забезпечення – Європейський кодекс соціального забезпечення і Європейську соціальну хартію.
У свою чергу юрист відділу інформації по юриспруденції та публікаціям Секретаріату ЄСПЛ Ванесса Аібі ознайомила учасників з пошуковою базою рішень Європейського суду з прав людини HUDOC.
На завершення навчального візиту для учасників делегації була презентована програма навчання суддів та правників «Help», яку провела керівник цього проекту – Наташа Деройк. Вона наголосила, що зазначений проект сприятиме вихованню нового покоління суддів, орієнтованих на загальнолюдські цінності та дотримання європейських стандартів при здійсненні судочинства.