Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні в Дніпропетровському окружному адміністративному суді було проведено навчання для працівників апарату суду на теми: «Міжособистісна взаємодія з людьми з особливими потребами» та «Психологічні аспекти спілкування з агресивно налаштованими відвідувачами суду».
Навчання провела психолог Аліна Бунас – доцент кафедри загальної психології та патопсихології Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, кандидат психологічних наук.
Розмову розпочали з основних приписів Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, які передбачають рівність, недискримінацію та вільний доступ до правосуддя. Люди з інвалідністю є споживачами таких самих послуг, як і люди без інвалідності. Розуміння того, чого саме хоче споживач, вимагає зосередження уваги на людині, а не на її інвалідності. Тому перше й найголовніше необхідно побачити людину.
Під час навчання психолог розповіла про основні принципи взаємодії з людьми з інвалідністю, серед яких: толерантність, рівноправність, доступність, розуміння, шанобливість, визнання.
Акцент заходу було спрямовано на особливості спілкування працівників апарату суду із людьми з інвалідністю та набутті необхідних комунікативно-психологічних навиків щодо взаємодії із даною категорією людей.
Психолог зауважила на тому, що коли працюєш з людиною з інвалідністю, необхідно пам’ятати, що негативні прояви у поведінці цієї людини зумовлені особливістю її життя та оточенням. Та наголосила, що люди з інвалідністю не потребують жалю або співчуття, бо демонстрація такого ставлення може викликати в них явну або приховану агресію. Тож саме толерантність, ввічливість, уміння бачити людину, а не інвалідність – цінні якості кожного з працівників суду.
На завершення психолог Аліна Бунас надала практичні поради працівникам апарату суду щодо принципів взаємодії та спілкування із людьми з різними видами інвалідності.