flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Стежками Шевченківського краю пройшовся колектив Дніпропетровського окружного адміністративного суду

13 травня 2019, 16:19

11 травня 2019 року колектив Дніпропетровського окружного адміністративного суду, за ініціативи голови суду Андрія Коренева, відвідав Шевченківські святині на Черкащині та пройшовся стежками Тарасового краю в Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка».

Подорож для колективу суду була організована Українським фондом миру та особисто головою Правління Людмилою Супрун, яка займається підтримкою, реконструкцією та відродженням об’єктів, пов’язаних з ім’ям Тараса Шевченка.    

Сьогодні Черкащина вважається територіальним і духовним центром України, що поєднав села Моринці, Шевченкове, Будище, Вільшану у Національний заповідник “Батьківщина Тараса Шевченка”. Саме в цих селах зі славною історією та могутнім духовним потенціалом минули дитячі роки Кобзаря українського народу.

На початку екскурсії суддів та працівників апарату суду з українським короваєм гостинно зустріли та привітали Людмила Павлівна та Миколо Олексійович Супрун, а також працівники Національного заповідника, які запросили гостей до неповторної подорожі життєвим шляхом великого Кобзаря.

Колектив суду відвідав музей, в якому зберігаються унікальні матеріали, що зберігають таємниці життя та творчості поета, художника, гравера, філософа та мислителя.

 

Поклали квіти до могили матері й батька Тараса Шевченка, вшанували пам'ять великого Кобзаря, поклавши квіти до його пам’ятника на центральній площі села Шевченкове.

Також гостей познайомили з історією сіл, де народився, зростав та навчався Тарас Шевченко. Так, у селі Моринці він побачив світ, у Шевченковому зростав, формувався як особистість, у Будищах – у маєтку Енгельгардта – козачкував та робив перші кроки до визнання та світової слави.

Програма туру була насиченою і колоритною, гостям показали як народжується  давній символ власної ідентичності, належності до української культури і традицій - українська вишиванка, екскурсанти побували в справжній майстерні коваля, побачили як працює гончар і як в його руках звичайний шматок глини перетворюється на  витвір мистецтва.

Окремим пунктом програми були відвідини тисячолітнього дубу Шевченка, який зарядив своєю енергією кожного учасника екскурсії.

Сповнені приємних вражень та натхненні українським колоритом, всі працівники суду висловили одноголосне бажання зробити такі поїздки доброю традицією.